Trzeci rok czytania na dywanie 08.01.2020r.

Czytanie na dywanie to cykl zajęć dedykowany uczniom klasy „0” naszej szkoły, których celem jest wprowadzenie dzieci w świat literatury. W ramach akcji uczniowie klasy VIa czytają bajki i opowiadania młodszym koleżankom i kolegom z oddziału przedszkolnego. Głośne czytanie promuje czytelnictwo wśród najmłodszych oraz służy doskonaleniu umiejętności płynnego czytania wśród uczniów starszych. Akcja ma również walory integracyjne. Obserwując zachowanie małych słuchaczy, można dostrzec zainteresowanie i fascynację treścią czytanych utworów. Podczas cotygodniowych spotkań maluchy ćwiczą także koncentrację uwagi, po wysłuchaniu przeczytanego tekstu potrafią bezbłędnie odpowiedzieć na pytania zadawane przez czytających.  Każdy uczeń klasy „0” został przyjęty do grona czytelników biblioteki szkolnej i ma możliwość wypożyczenia książeczek do wspólnego czytania w domu wraz z rodzicami.  Czytanie na dywanie to wspaniała okazja, by wspólnie spędzić czas przy miłej lekturze.

Barbara Serzysko