Ortograficzna wiosna 2023

31 marca 2023r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Ortograficznego „Ortograficzna wiosna 2023”. Pasjonaci języka polskiego kilka dni wcześniej zmierzyli się z nie najłatwiejszymi dyktandami przygotowanymi przez komisję konkursową dla dwóch grup wiekowych. Tegoroczne teksty dyktand sprawdzały między innymi znajomość poprawnej pisowni zapożyczeń z języków obcych. Uczestnicy konkursu nie dali się zaskoczyć, wykazując się wysokim poziomem umiejętności ortograficznych.
             Nagrody mistrzom ortografii wręczyli Sławomir Rusak zastępca wójta Gminy Miastków Kościelny oraz Daniel Król dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Oto laureaci „Ortograficznej wiosny 2023”.

W kategorii klas IV, V, VI:
I miejsce – Wiktoria Salamończyk, uczennica klasy V Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli,
II miejsce – Jan Zając, uczeń klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu,
III miejsce – Gabriela Sitek, uczennica klasy VI Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu.
W kategorii klas VII - VIII:
I miejsce – Zuzanna Jaroń, uczennica klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym,
II miejsce – Julian Kwas, uczeń klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym,
III miejsce – Szymon Sitek, uczeń klasy VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu.
Wśród dorosłych uczestników konkursu wyróżnione zostały:
I miejsce – Pani Małgorzata Dąbrowska,
II miejsce – Pani Agnieszka Lada,
III miejsce – Pani Marta Ewa Mućko.

Laureatom gratulujemy sukcesów ortograficznych, a wszystkich miłośników językapolskiego zapraszamy na kolejną edycję „Ortograficznej wiosny”.