Co oznacza niepodległość?

W tym roku Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy w szkole na wiele sposobów. Jednym z nich była uroczystość w sali gimnastycznej, na którą przybyli zaproszeni goście, pracownicy szkoły, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie wszystkich klas. Rozpoczęliśmy od odśpiewania czterech zwrotek hymnu państwowego, w ten sposób włączając się do wspólnego śpiewu pieśni narodowej we wszystkich szkołach w Polsce. Następnie na scenie zawitali najmłodsi, czyli dzieci z oddziałów przedszkolnych, prezentując swoje umiejętności wokalne i recytatorskie. Liryczne strofy obrazujące tęsknotę, miłość i przywiązanie do ojczyzny przedstawili uczniowie klas starszych na czele z klasą IVa, która prowadziła uroczysty apel. Z całą pewnością czwartoklasiści zdali egzamin z publicznych wystąpień – świetnie sobie poradzili, pokazując swoje umiejętności przed społecznością całej szkoły. Na szczególne uznanie zasłużyli soliści wykonujący utwory muzyczne - Wojciech Grochowski, Lidia Jakubik oraz Oliwia Walesiak. Po mistrzowskich aranżacjach pieśni patriotycznych długo nie milkły brawa. Zgromadzeni docenili także występ chóru szkolnego, który dopełnił ten szczególny apel poświęcony ojczyźnie pieśnią i piosenką patriotyczną. Świętowanie niepodległości podkreślały umieszczone w sali symbole narodowe: biało-czerwona flaga, godło, a także kotyliony przypięte do galowych strojów uczestników uroczystego apelu.