Spotkanie z Krzysztofem Piersą

15 marca 2022 r. uczniowie klas VII, VIIIa i VIIIb uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez  Krzysztofa Piersę. Spotkanie odbyło się w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie. Kim jest Krzysztof Piersa? Autorem książek, dziennikarzem, terapeutą do spraw uzależnień, młodym człowiekiem, który przez wiele lat grał w gry komputerowe i  świetnie orientuje się w tej tematyce. Jest niemalże ekspertem – potrafił odpowiedzieć na każde pytanie dotyczące konkretnych gier wymienianych przez siódmo i ósmoklasistów. Imponował znajomością tematu, chętnie dzielił się swoimi doświadczeniami. Nazywał problem uzależnienia od gier komputerowych nałogiem, sygnalizował, do jakich zaburzeń psychicznych może prowadzić. Przestrzegał, ale nie odradzał, nie powiedział, że nie wolno grać, raczej zmuszał do refleksji: jeżeli ktoś przez kilka czy kilkanaście godzin dziennie gra – to nie ma czasu dla przyjaciół, nie wyjdzie z domu, nie odwiedzi chorej babci, nie wyjdzie z psem, nie przeczyta książki… Nie straszył, że grając w gry, popadnie w depresję, przegra życie… Ciekawa historia nałogowego gracza, opowiedziana barwnym językiem podobała się zarówno uczniom, jak i opiekunom.