Z wizytą w mieście Mikołaja Kopernika

Pod koniec listopada sześćdziesięciu uczniów z naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce do Torunia w ramach Programu „Poznaj Polskę”

Wizyta w Toruniu (23.11.2021r.) rozpoczęła się w Planetarium, gdzie uczniowie mogli aktywnie uczestniczyć w zwiedzaniu dwóch wystaw „Baza Mars" ,i „Geodium". Seans w Strefie Nieba i wizyta w Młynie Wiedzy to kolejne atrakcje pierwszego dnia wyjazdu.
Drugi dzień to wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.
Zwiedzanie z przewodnikiem zaczęło się od bulwarów nad Wisłą i krótkiej historii Oficerskiej Szkoły Marynarki Wojennej powstałej w okresie międzywojennym właśnie w Toruniu. Stamtąd wycieczka ruszyła szlakiem średniowiecznego Starego Miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Na trasie spaceru nie mogło zabraknąć zabytków związanych z obronnością miasta, a więc Bramy Żeglarskiej, zespołu murów obronnych, spichrzy i Krzywej Wieży (pierwotnie była basztą strażniczą), które wspaniale pokazują cechy charakterystyczne epoki gotyku w architekturze - styl ze swoją czerwoną cegłą, strzelistymi łukami, czarno-czerwono-białymi malunkami flisów i blendów. Nie zabrakło również architektonicznych perełek renesansu i baroku. Pani przewodnik pokazała nam piękne toruńskie kamienice: Dwór Artusa, Kamienicę Pod Gwiazdą, Łuk Cezara, gospodę flisaczą czy Dwór Bractwa św. Jerzego oraz zabytki o charakterze sakralnym (Kościół Ducha Świętego czy Katedrę Świętojańską).