Spotkanie z motylami 16.04.2024r.

16 kwietnia uczniów klas 0 - III odwiedzili niecodzienni goście z Lublina, którzy przywieźli ze sobą przepiękne okazy motyli. Podczas zajęć dzieci miały okazję poznać ciekawostki z życia tych niesamowitych owadów. Dowiedziały się, gdzie najczęściej występują łuskoskrzydłe, jak nazywają się etapy ich rozwoju, czym charakteryzuje się budowa motyla. Najodważniejsi z odważnych brali latających przyjaciół na ręce, aby lepiej się im przyjrzeć. Wywołało to ogromne poruszenie. Najmłodsi uczestniczyli także w zajęciach laboratoryjnych - pod lupą oglądali jajeczka i kokony motyli, a pod mikroskopem interesujące preparaty. Nie zabrakło też czasu na gry i zabawy edukacyjne. Na zakończenie spotkania z przedstawicielami Motylarni każdy uczestnik warsztatów otrzymał magnes, który mógł ozdobić oryginalnym wzorem. Emocjonujące i niepowtarzalne zajęcia na długo pozostaną w pamięci uczniów klas 0 - III.