Wycieczka klas pierwszych do Warszawy 21.03.2024r.

21 marca 2024 r. uczniowie klas pierwszych wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszą atrakcją była Manufaktura Czekolady. W tym szczególnym miejscu dzieci wzięły udział w warsztatach. W czasie zajęć pierwszoklasiści mieli okazję stworzyć jedyną w swoim rodzaju tabliczkę czekolady, skosztowali gorącego aksamitnego napoju, poznali pochodzenie ziarna kakaowca i jego odmiany oraz poznali proces produkcji czekolady. W nagrodę wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali Dyplom Młodszego Czeladnika. Żegnani intensywnym zapachem czekolady udali się w stronę Zamku Królewskiego, aby zobaczyć, jak mieszkał król. Podczas zwiedzania siedziby królewskiej odwiedzili różnorodne miejsca, a wśród nich: salę balową, wizytową, tronową, sypialnię oraz jadalnię. Uczniowie przyglądali się komnatom, w których pracował i wypoczywał król, słuchali opowieści o zwyczajach panujących na zamku oraz podziwiali bogato zdobione wnętrza. Ostatnim punktem programu wycieczki był posiłek w restauracji McDonald’s, gdzie głodni pierwszoklasiści mieli możliwość samodzielnego zamówienia i odebrania posiłku. Było to ciekawe doświadczenie, które uczyło samodzielności i umiejętności podejmowania decyzji – wszyscy świetnie sobie poradzili. Po posiłku humory dopisywały, a droga powrotna minęła szybko i bezpiecznie.