Wyśpiewali „melodię swojej duszy” 11.02.2024r.

Wyśpiewali „melodię swojej duszy”

„Niech mówią, że to nie jest miłość” – brawurowym wykonaniem piosenki Rubika - 11 lutego 2024 r. rozpoczął się jedenasty koncert z cyklu „Miastkowskie spotkania z muzyką”. Popołudnie z tańcem i piosenką zorganizowano w klimatycznie zaaranżowanej hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Spotkanie zainaugurowali wójt Gminy Miastków Kościelny p. Jerzy Jaroń oraz dyrektor szkoły podstawowej p. Daniel Król. Powitano zebranych gości: przedstawicieli parlamentu, władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych oraz mieszkańców gminy Miastków Kościelny.

Prowadzący galę podkreślili, że prawdziwe piękno muzyki polega na tym, że łączy ludzi, łączy pokolenia. Dowodem słuszności powiedzenia były występy przedstawicieli wszystkich grup wiekowych, które w niedzielne popołudnie zaprezentowały swoje umiejętności. Na scenie wystąpiły dzieci z Publicznego Żłobka w Miastkowie Kościelnym oraz Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym. Następnie widowiskowe tańce i różnorodne interpretacje piosenek przedstawili uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli, Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu oraz  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Zespoły muzyczne i taneczne wzbogaciły swoje prezentacje ciekawymi rekwizytami oraz zachwycającymi strojami. Piękne melodie a capella wyśpiewały panie należące do zespołu „Miastkowianki” działającego przy Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów w Miastkowie Kościelnym, a znakomitego pokazu umiejętności gry na instrumentach dokonali członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy Publicznej Szkole Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym.

Muzyka zadziałała jak magiczny klucz, otwierając wszystkie serca, a wypełniona po brzegi sala dowiodła, że żywo reagująca publiczność po raz kolejny pozwoliła się uwieść niezwykłej mocy czarujących dźwięków. Koncerty z cyklu „Miastkowskie spotkania z muzyką” dają gwarancję niezapomnianych emocji – tak było i tym razem – znakomite występy wokalne, instrumentalne, choreograficzne i taneczne dzieci, młodzieży i dorosłych przekonały, że muzyka ma moc – moc łączenia ludzi.