Spotkanie z lekarzem weterynarii dr Pawłem Mateńko, który przeprowadził zajęcia tematyczne. 07.12.2023r.

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole lekarza weterynarii Pawła Mateńko, na co dzień pracującego w Gabinecie Weterynaryjnym Fiukówka. Pan Paweł opowiadał nam na czym polega praca weterynarza, z czym na co dzień musi się mierzyć oraz przypomniał podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kontaktu ze zwierzętami. Pan Weterynarz szczególną uwagę zwrócił na kwestę dbania o dobro naszych pupili, nawiązując do dobrze znanego nam cytatu ,,Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś’’… W drugiej części spotkania poznaliśmy wiele ciekawych przypadków pacjentów, których leczył Pan Paweł. Na koniec uczniowie mieli też okazję zadać nurtujące ich pytania profesjonaliście. Bardzo dziękujemy Panu Pawłowi za dzisiejsze niecodzienne, ciekawe i pouczające spotkanie.

Autor: Pani Julia Dzięcioł