Wycieczka klas I do Lublina 24.10.2023r.

W ramach rządowego programu "Poznaj Polskę", 24 października 2023 r. uczniowie klas pierwszych mieli okazję zanurzyć się w bogactwie kulturowym miasta Lublin, odkrywając fascynujące miejsca i zgłębiając różnorodne aspekty historii i tradycji tego regionu.

Muzeum Wsi Lubelskiej zapewne dostarczyło uczniom autentycznego doświadczenia wiejskiego życia, a dziedziniec Zamku Lubelskiego stał się miejscem opowieści o fascynujących wydarzeniach związanych z historią tego imponującego obiektu. Pogoda sprzyjająca spacerowi po Starym Mieście tylko dodatkowo podkreśliła urok tego historycznego obszaru, pozwalając uczniom w pełni cieszyć się architekturą i atmosferą miejsca.

W trakcie wizyty w Muzeum Cebularza, uczniowie nie tylko mieli okazję podziwiać kulinarne skarby regionu, ale także z pełnym entuzjazmem i dziecięcą radością zgłębiali tajniki ukryte w procesie przygotowywania tego wyjątkowego smakołyku. Aromatyczny zapach świeżo pieczonych cebularzy drażnił ich zmysły, tworząc niezapomniane wrażenia podczas tego kulinarnego doświadczenia.

Ta fascynująca podróż edukacyjna nie tylko poszerzyła wiedzę uczniów o dziedzictwo kulturowe Lublina, lecz także rozbudziła ich ciekawość oraz zainteresowanie lokalną historią. Obecność uczniów na łamach Gazety Lublin to także wspaniała nagroda i potwierdzenie ich zaangażowania w tę edukacyjną podróż.

Autor: Pani Sylwia Tomalska