Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 04.09.2023r.

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny

Wczesnym rankiem 4 września ożywiły się szkolne korytarze. Odświętnie ubrani uczniowie – najmłodsi w asyście rodziców – podążali w stronę sali gimnastycznej, gdzie na godzinę 9.00 zaplanowano inaugurację nowego roku szkolnego.

Uroczystość poprowadziła Ewa Dziewit, wicedyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym, witając przybyłych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców oraz pracowników niepedagogicznych szkoły. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego przedstawieni zostali nowi pracownicy szkoły, nauczyciele i wychowawcy.

W roku szkolnym 2023/2024 do Publicznej Szkoły im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym uczęszcza 261 uczniów. Wszyscy – zwłaszcza najmłodsi – mocno przeżywali rozpoczęcie roku szkolnego, ponieważ to szczególny i niepowtarzalny moment.

Szkoła – tu młodsi i starsi uczniowie rozwijają umiejętności i szlifują talenty, zdobywają wiedzę i doświadczenia, realizują cele, plany i zamierzenia. To miejsce, w którym można spotkać przyjaciół i miło spędzić z nimi czas. Każdy dzień to nowy początek, który daje nadzieję na niepowtarzalne chwile. Szczęśliwy ten, kto może nazywać się uczniem.

Udanego nowego roku 2023/2024!