Spotkanie z policjantami 28.09.2023r.

Z początkiem roku szkolnego naszą szkołę odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Miastkowie Kościelnym. Tematem spotkania było  przypomnienie zasad ruchu drogowego oraz zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole jak i w domu. Policjanci omawiali z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.  Przypomnieli również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze.  Pan  Policjant zaprezentował dzieciom swój ekwipunek interwencyjny: pałkę, gaz pieprzowy, broń, kajdanki oraz kamizelkę i odznakę. Następnie nasi goście wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo należy zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Największą atrakcją okazał się zaprezentowany policyjny radiowóz. Dzieci mogły zobaczyć pojazd od środka, usiąść na fotelu kierowcy, a nawet sprawdzić jak działają znajdujące się w nim różne, skomplikowane urządzenia oraz włączyć i wyłączyć sygnały dźwiękowe i świetlne.