Wycieczka klas IV i Vb do Woli Gułowskiej i Woli Okrzejskiej 01.06.2023r.

W czwartek 1.06.2023 roku uczniowie  klas IVa, IVb oraz  Vb pojechali na wycieczkę do Woli Okrzejskiej i Woli Gułowskiej.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej, w którym dzięki Proboszczowi Parafii usłyszeliśmy historię o Sanktuarium i bijącym w jego podziemiach cudownym źródełku.

Nastepnie uczniowie zwiedzili Muzeum Henryka Sienkiewicza, gdzie poznali wiele ciekawostek z życia i twórczości tego sławnego poety. Obejrzeli książki, zdjęcia i rekwizyty z ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza między innymi: ,,W pustyni i w puszczy'' , ,,Krzyżacy'', "Quo vadis" oraz  "Ogniem i mieczem". Aktywnie wzięli udział w lekcji muzealnej nt. życia i twórczości Henryka Sienkiewicza.

Odwiedzili również kościół w Okrzei , gdzie odbył się chrzest małego Henia. Następnie udali się na cmentarz, gdzie jest grób mamy pisarza i na kopiec, z którego rozciągały się piękne widoki na całą okolicę. Na zakończenie upiekli pyszne kiełbaski na ognisku oraz spędzili czas na świeżym powietrzu, grając w piłkę.