Pasowanie na czytelnika 2023

30 marca uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Pierwszoklasiści uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, podczas której odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zapoznali się z księgozbiorem biblioteki oraz mieli okazję wykazać się swoją wiedzą odgadując bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Pierwszoklasiści wykazali się dużą wiedzą jak należy postępować z książką jak należy zachowywać się w bibliotece i czytelni.

Po takim wprowadzeniu, skupione i poważne uroczycie przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na zakończenie uroczystości dzieci otrzymały w prezencie Wyprawki Czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Na Wyprawkę złożyły się: książka dla dzieci „Pierwsze abecadło”, broszurka dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, oraz „Kreatywny alfabet”- plakat z literkami do wycięcia. Uczniowie otrzymali także dyplomy upamiętniające ten dzień, naklejki pasowania na czytelnika i kolorowanki.

Uroczystość przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.