TARGI EDUKACYJNE 2023

Przed uczniami klas VIII trudna i poważna decyzja: jaką szkołę, a później jaki zawód wybrać? Już niedługo będą musieli się z tą decyzją zmierzyć, wybierając szkołę średnią.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom uczniów, 30 marca zorganizowano na terenie naszej szkoły TARGI  EDUKACYJNE, na które zaproszono szkoły ponadpodstawowe z powiatu garwolińskiego. W targach uczestniczyli nie tylko  uczniowie klas ósmych  i siódmych z naszej szkoły  ale także uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu i Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli.

Przyszli absolwenci zapoznali się z ofertą szkół, mogli porozmawiać o zasadach rekrutacji. Szkoły średnie przygotowały także foldery informacyjne, pokazy multimedialne, zaprezentowały eksponaty lub efekty nauki praktycznej w szkole.

Mamy nadzieję, że targi pomogły niezdecydowanym w podjęciu decyzji, a tych, którzy wyboru dokonali już dawno, utwierdziły w słuszności podjętej już decyzji.

Na VIII  już Targach Edukacyjnych swoją ofertę prezentowali:

• Zespół Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie
  • Zespół Szkół nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Garwolinie
  • Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Ignacego Wyssogoty Zakrzewskiego w Żelechowie
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych im. Tadeusza Kościuszki w Sobolewie
  • Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie