Wycieczka klasy II A do Centrum Edukacji Leśnej w Celestynowie - 22.03.2023

Uczniowie klasy IIa na powitanie wiosny wybrali się do Centrum Edukacji Leśnej w Nadleśnictwie Celestynów. Leśnik pan Kamil przeprowadził dla nas bardzo ciekawe zajęcia z edukacji przyrodniczo – leśnej. Pierwsza część tych zajęć odbyła się w sali z eksponatami urządzonej tak, jakbyśmy znajdowali się w prawdziwym lesie ze wszystkimi jego mieszkańcami. Poznawaliśmy głównie wygląd i zwyczaje ptaków, ponieważ pan przewodnik jest ornitologiem. Druga część zajęć to zajęcia w terenie. Poszliśmy na spacer po ścieżce edukacyjnej, gdzie mogliśmy z bliska przyjrzeć się roślinom: drzewom, krzewom i pierwszym wiosennym kwiatom. Większość z nas pierwszy raz w życiu miała okazję przejść przez tereny bagienne i piaszczyste wydmy oraz zobaczyć, jak rośnie młody las. Wycieczka była niezwykle interesująca i kształcąca. Poznaliśmy wiele ciekawostek z leśnego świata, dowiedzieliśmy się, jak leśnicy gospodarują zasobami natury oraz jak mamy odpowiedzialnie korzystać ze wszystkich darów przyrody.