Wycieczka klasy I, IVa i IVb do Matecznika Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach 05.10.2022r.

W środę 05.10.2022r. uczniowie klasy I, IVa i IVb wybrali się na wycieczkę do Matecznika Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. T. Sygietyńskiego w Otrębusach. Podczas widowiska ,,Fantazja polska” poznaliśmy polskie tańce narodowe: oberka, mazura, kujawiaka, poloneza i krakowiaka. Mieliśmy okazję podziwiać tancerzy w pięknych strojach ludowych, którym towarzyszyła orkiestra wykonująca utwory F. Chopina, H. Wieniawskiego oraz M. K. Ogińskiego.

Na tę wycieczkę fani motoryzacji nie mogli się doczekać. Niezapomnianą atrakcją był przejazd czerwonym piętrowym angielskim autobusem. Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach, które odwiedziliśmy, posiada największą w Polsce kolekcję pojazdów: ekskluzywnych prezydenckich limuzyn, oldschoolowych ikarusów, a także samochodów wyścigowych Formuły 1. Łącznie w zbiorach znajduje się 300 zabytkowych samochodów osobowych i ciężarowych, a także pojazdy wojskowe, autobusy i motocykle, które nie raz widzieliśmy w różnych filmach.

Poznaliśmy wiele ciekawostek. A czy TY znasz markę HORSCH??? Bo MY znamy!!! Horch – niemiecka marka samochodów produkowanych w latach 1901–1945. Samochody marki Horch odznaczały się od samego początku wysoką jakością, luksusowym wykończeniem i innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Właściciel firmy August Horch w 1909 roku opuścił swoje przedsiębiorstwo i założył w Zwickau nowe przedsiębiorstwo pod firmą Audi, ponieważ określenie Horch było zastrzeżone przez dawne przedsiębiorstwo.

To była niezapomniana wycieczka.