Nasza orkiestra uświetniła dożynki gminno - parafialne

W niedzielę 4 września 2022 roku Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy naszej szkole uświetniała obchody dorocznych dożynek gminno – parafialnych w Miastkowie Kościelnym. Marszowym krokiem młodzi muzycy przeprowadzili korowód dożynkowy z placu zbiórki do kościoła parafialnego. Następnie orkiestra zagrała oprawę muzyczną mszy świętej dziękczynnej, towarzysząc parafianom i gościom - na czele z przedstawicielami władz samorządowych. Po uroczystej mszy świętej w rytmie ”Powstańca’’ zastępy strażackie, poczty sztandarowe, przedstawicieli poszczególnych sołectw z wieńcami dożynkowymi i wszyscy uczestnicy udali się na miejsce uroczystości. Orkiestra pod batutą pana Zbigniewa Miętusa zagrała krótki koncert utworów ludowych, zachwycając słuchaczy „Polką kokietką”, „Kujawiakiem”, ‘Oberkiem” i „Polonezem warszawskim”. Słuchacze podziękowali muzykom gromkimi brawami. Czekamy na kolejne koncerty naszej orkiestry!