Wycieczka do Lublina 22.06.2022r.

W ostatnim tygodniu nauki szkolnej 22 czerwca 2022r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której uczestniczyło 46 uczniów (kl. IV a, IV b oraz 7.uczniów z kl. V i 3. uczniów z kl. VII).

Opiekunami byli: p. Bożena Zboina, p. Beata Jakubik, p. Sławomir Kot.

Razem z przewodnikiem podziwialiśmy panoramę miasta z baszty widokowej Zamku Lubelskiego, przeszliśmy Bramę Grodzką, Bramę Krakowską i odwiedziliśmy kościół Dominikanów.

Następnie udaliśmy się na Starówkę i plac Litewski. Pani przewodnik opowiedziała nam historię miasta Lublin.

Atrakcją był Park Trampolin i godzinne zajęcia wychowania fizycznego z instruktorem.

Później pojechaliśmy do Regionalnego Muzeum Cebularza, gdzie podczas interaktywnego pokazu z udziałem legendarnej Esterki oraz piekarza Franka przedstawiona została geneza powstania tego wspaniałego wypieku, który od lat jest przysmakiem Lubelszczyzny. W czasie pokazu uczniowie własnoręcznie robili cebularze, a na koniec każdy z uczestników otrzymała cebularz.

W drodze powrotnej był McDonald’s.

Wróciliśmy do Miastkowa zadowoleni i pełni wrażeń.