Wycieczka do Kazimierza Dolnego 6 i 10 czerwca 2022r.

6 i 10 czerwca 2022 r. uczniowie klas I - III oraz oddziału przedszkolnego pojechali na wycieczkę do Kazimierza Dolnego, położonego nad Wisłą i pobyt w tym mieście rozpoczęli właśnie od godzinnego rejsu statkiem. Wszystkich zaskoczyło to, że oprócz pani przewodnik i załogi towarzyszą nam mewy, które są niemalże zaprzyjaźnione z turystami i chętnie korzystają z tego, co mamy do jedzenia. Jednak ich obecność, ku wielkiej radości dzieci, nie oderwała uwagi wycieczkowiczów od przepięknych widoków, jakie się wokół roztaczały.
  Po przejściu na rynek kolejnym zaskoczeniem dla tych, którzy w Kazimierzu byli pierwszy raz, było zobaczenie pomnika, ale nie takiego, jaki jest najczęściej z tym określeniem kojarzony. To pomnik kazimierskiego psa, którego trzeba koniecznie pogłaskać po mordce lub łapce, aby, według wierzeń i opowieści pani przewodnik, móc znaleźć prawdziwego przyjaciela.
  Z rynku powędrowaliśmy w górę do ruin zamku, weszliśmy na basztę obronną i Górę Trzech Krzyży, by zobaczyć jedną z najpiękniejszych panoram w Polsce - miasta i płynącej obok rzeki.
  Po obiedzie był czas na spacer do wąwozu, a po nim jakże bardzo ważny zakup pamiątek, słynnych kogutów i innych kazimierskich łakoci na tym wspaniałym rynku z kramami, które przyciągały nasz wzrok od początku wycieczki. To był ostatni punkt z programu zwiedzania Kazimierza. Trochę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do domów.