Konkurs Recytatorski 17.05.2022r.

17 maja 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lokalnych eliminacjach XXXVIII Konkursu Recytatorskiego dla Dzieci im. Kornela Makuszyńskiego. Publiczna prezentacja utworów poetyckich i prozatorskich odbyła się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Miastkowie Kościelnym. Reprezentanci poszczególnych grup wiekowych zostali wyłonieni w konkursie szkolnym i zmierzyli się z rówieśnikami ze szkół ze Zgórza i Zwoli. Umiejętności recytatorskie oraz sceniczne, a także dobór repertuaru zadecydowały o tym, że młodsi i starsi uczniowie mogli cieszyć się ze swoich osiągnięć w dziedzinie publicznej prezentacji utworów literackich. Występujący zaprezentowali różnorodny repertuar – wiersze i prozę o dużej ekspresji, ale także delikatne, poetyckie teksty czy filozoficzne refleksje zmuszające słuchaczy do zadumania nad wartościami, pięknem świata i naturą człowieka. Nie zabrakło też zabawnych, humorystycznych historii, które urozmaicały konkurs i zachwycały odbiorców. Uznanie jury, a także słuchaczy i widzów, zdobyli wszyscy wykonawcy, którzy zmierzyli się z trudną sztuką recytacji. Staranna wymowa, interpretacja tekstów, umiejętność operowania głosem – te umiejętności nie należą ani do łatwych, ani do modnych. Warto jednak je doskonalić, by pięknie mówić na co dzień, a na konkursach zdobywać laury, o czym najlepiej wiedzą nagrodzeni w gminnym etapie konkursu recytatorskiego:

grupa wiekowa I-III

Wojciech Grochowski, kl.II - I miejsce

Agata Kruk, kl.Ia  - wyróżnienie

grupa wiekowa IV-VI

Katarzyna Matryba, kl.IVb - II miejsce

Barbara Zielińska, kl.VI - III miejsce

grupa wiekowa VII-VIII

Nikola Teperek, kl.VIIIa - I miejsce

Kinga Głasek, kl.VIIIb - wyróżnienie

Gratulacje!

Wojciech Grochowski, Katarzyna Matryba, Barbara Zielińska oraz Nikola Teperek będą reprezentować naszą szkołę oraz gminę Miastków Kościelny w eliminacjach powiatowych konkursu recytatorskiego, które odbędą się 27 maja br. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie. Życzymy powodzenia!