Fascynujący świat gadów 31.03.2022r.

31 marca 2022 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w „żywej” lekcji biologii. Tego dnia odwiedził nas właściciel hodowli gadów, pan Krzysztof, który zaprezentował niezwykłe okazy węży. Młodsi i starsi uczestnicy pokazu bardzo emocjonalnie reagowali na możliwość dotknięcia czy pogłaskania Juliana, Klementyny, Maleństwa oraz Tosi. Niektórzy z pełnym zaufaniem zbliżali się do zwierząt, inni zachowywali dystans, jawnie okazując niechęć do bliższego poznania tych stworzeń. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, że gady te są długowieczne, szybkie i mają niezwykłe możliwości, np. potrafią pożreć ofiarę większą od nich samych. Przyjmują temperaturę otoczenia, dlatego chętnie owijają się wokół rąk, nóg i szyi właściciela. Wszyscy, którzy zdecydowali się dotknąć węża, przekonali się, że jego skóra nie jest mokra ani śliska, takie wrażenie wywołuje światło odbijające się od powierzchni łusek. Boa dusiciele, pytony tygrysie, albinosy, mniejsze i większe węże – choć niebezpieczne – okazały się fascynujące.