Konkursy z okazji Dnia Patrona Szkoły - Leona Wyczółkowskiego.

11 kwietnia minęła 168. rocznica urodzin patrona naszej szkoły Leona Wyczółkowskiego.

W związku z tym, że nie możemy spotkać się w szkole i wspólnie uczcić tego wydarzenia, proponujemy wszystkim chętnym uczniom udział w konkursach przygotowanych na Dzień Patrona. Oto nasze propozycje:

1. „Zachwyć się swoją miejscowością” - list do patrona poświęcony naszej szkole lub miejscowości, w której mieszkamy. Napisz list (ok.250 wyrazów – wymaganie dla uczniów klas IV –VIII,  ok. 100 wyrazów - wymaganie dla uczniów młodszych).

2. „Rodzinna kwarantanna” - wiersz lub list do patrona szkoły przedstawiający obecną sytuację uczniów, rodziców i nauczycieli.

3. Okładka do książki o Leonie Wyczółkowskim – zaprojektuj okładkę książki o naszym patronie. Wyobraź sobie, że uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym wydają książkę, a Ty tworzysz do niej projekt okładki.

4. Konkurs plastyczny „Miastków wiosną” – zaprojektuj kartkę pocztową z Miastkowa Kościelnego do patrona naszej szkoły Leona Wyczółkowskiego.

Praca plastyczna może być wykonana na komputerze w programie Paint lub na kartce A4 środkami malarskimi i narzędziami do rysowania (np.: farby wodne, kredki, cienkopisy, mazaki). Mile widziany margines na kartce 0,5 cm - 1,0 cm.

5. Konkurs plastyczny „Wiosenna kompozycja” lub „Wszystkie barwy kwietnia” – popatrz na budzącą się do życia przyrodę, może zainspirują Cię obserwacje poczynione w ogrodzie, w lesie, na łące, nad stawem, nad rzeką, w zagrodzie. Wykonaj pracę plastyczną.

Kompozycja może być trwała (elementy przyklejone na kartce, tekturze itp.) lub nietrwała (po wykonaniu zdjęcia kompozycji można ją zdemontować).

Pracę można wykonać według własnego projektu/szkicu lub wykorzystać wydrukowany szkic konturowy. Format pracy to A4 lub A3, praca może być kompozycją przestrzenną. Dopuszcza się niestandardowy kształt pracy. Do wykonania można użyć kamyków, różnych rodzajów ziaren, kory, patyczków, tektury, artykułów sypkich, sznurka lub innych naturalnych składników dostępnych w domu albo w najbliższym otoczeniu.

6. Konkurs fotograficzny „Zatrzymaj chwilę w kadrze”. Zachęcamy do rodzinnego tworzenia. Sfotografuj - uchwyć sytuację, nastrój, humor, emocje postaci lub zwierzęcia, możesz też zrobić zdjęcie utrwalające piękno przyrody.

;)   Pamiętaj o podpisaniu swojej pracy!  ;)

Czas wykonania i przesłania zadań upływa 5 maja 2020r.

Dodatkowe informacje dotyczące konkursów zostały zamieszczone w dzienniku elektronicznym.