Turniej Gier Planszowych 17.02.2020r.

Planszówki w ferie

Podczas tegorocznych ferii trudno było znaleźć na Mazowszu śnieg, dlatego typowe zabawy zimowe mogły pójść w zapomnienie. Na nic zdało się smarowanie biegówek, wyciąganie z zakamarków ciepłych czapek, szalików, rękawic i innych akcesoriów, tak niezbędnych jeszcze kilka lat temu w styczniu czy w lutym, gdy wszystko wokół spowijał biały puch. Trzeba było pomyśleć o innych, mniej typowych sposobach spędzania czasu wolnego.

Miłośnicy planszówek postanowili nie dać się zwyciężyć nudzie i totalnemu feryjnemu rozleniwieniu i zebrawszy wszystkie siły, przyszli do szkoły, aby wziąć udział w turnieju gier. Rozgrywki odbywały się w następujących konkurencjach: szachy, warcaby, scrabble i blokus. Trzydziestu jeden uczestników rozgrywek określiło swoje zainteresowania i po ustaleniu kolejności rozpoczęły się zmagania. Niektóre partie rozegrano bardzo sprawnie, inne wymagały od kibiców i uczestników sporo cierpliwości. Największym powodzeniem cieszyły się warcaby i blokus, chętnie grali w nie młodsi i starsi uczniowie, natomiast najwięcej cierpliwości wymagały szachy i scrabble. Rozgrywki zakończyły się wczesnym popołudniem. Wszyscy uczestnicy mogli być z siebie dumni, że rozruszali swoje szare komórki i oderwali się od wirtualnego świata, spotykając się przy stole z realnym przeciwnikiem.

Uczestnikom turnieju gratulujemy zwycięstwa w planszówkach. Nie było przegranych, wygrali wszyscy ci, którzy wyszli z domu i postanowili wspólnie spędzić czas wolny – bawiąc się i ucząc w miłym towarzystwie.