Nasi uczniowie brali udział w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym z zakresu ochrony środowiska w Pruszkowie - 05.11.2019r.

Dnia 05.11.2019r. w Hali Znicza w Pruszkowie, 41 uczniów działających w naszej Młodzieżowej Orkiestry Dętej uczestniczyło w spotkaniu edukacyjno-szkoleniowym z z akresu ochrony środowiska pt: "Zielona Polska".  Część edukacyjną i artystyczna szkolenia była prowadzona przez znanego przyrodnika i dziennikarza telewizyjnego Gerarda Sawickiego i poruszała zagadnienia:

- Wpływ człowieka na naturalne środowisko obszaru, na którym leży Polska, na przestrzeni dziejów.

- Skarby polskiej przyrody nieożywionej.

- Wybrane grzyby, rośliny i zwierzęta Polska.

- Najważniejsze zagrożenia przyrody i środowiska.

- Historia ochrony przyrody i ochrony środowiska w Polsce.

- Co należy zrobić, żeby skutecznie chronić przyrodę i środowisko.

- Gospodarka odpadami.

- Problem Smogu - palenie w piecach tylko dobrymi, ekologicznymi paliwami, a najlepiej gazem, nowoczesne technologie ogrzewania budynków, termoizolacja.

- Bezpieczeństwo powodziowe i ochrona rzek w Polsce.

- Ochrona różnorodności biologicznej.

- Wybrane formy ochrony przyrody.

- PROFILAKTYKA - "Zdrowy Tryb Życia".

Na zakończenie spotkania odbył się koncert zespołu "PAPA D.", który wszystkim naszym uczniom bardzo się spodobał.

Uczestnicy warsztatów edukacyjno-szkoleniowych składają ogromne podziękowania Gminie Miastków Kościelny, bez której wsparcia wyjazd byłby niemożliwy.