Publiczna Szkoła Podstawowa im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym

IV miejsce Natalii Jabłońskiej w Mistrzostwach Mazowsza w lekkoatletyce - 31.05.2019r.

400m.    1:08:36 sek.

Więcej w rozwinięciu =)

W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, które odbyły się 31.05.2019r. w Warszawie w każdej dyscyplinie wystartowało 18 medalistów z 6   regionów województwa mazowieckiego. Natalia, która wywalczyła srebro w Siedlcach została przydzielona do I serii, na drugi tor.  Po fantastycznym biegu z wynikiem 1:08:36 s., wygrała swój bieg i z wielką nadzieją oczekiwała na wyniki pozostałych dwóch wyścigów. W drugiej próbie lepsza okazała się Roksana Ludwikowska z Warszawy i do ostatecznych wyników mistrzostw brakowało już tylko startu ostatniej szóstki dziewcząt. W ostatniej serii Izabela Barska z Warszawy oraz Weronika Lewandowska z Wymysłowa pobiegły szybciej od Natalki i choć do medalu tak wysokiego szczebla, jakim są Mistrzostwa Mazowsza zabrakło tylko 1,8 sekundy, to Natalka zdobywając IV miejsce odniosła ogromny sukces. Warty odnotowania jest fakt, że nasza lekkoatletka pokonała w bezpośrednim biegu zawodniczkę z Siedlec, z którą przegrała w mistrzostwach regionu walkę o złoto. Rewanż bardzo udany!!!