VIII Miastkowskie spotkania z muzyką 27.01.2019r.

Nagranie z koncertu

VIII Miastkowskie spotkania z muzyką

Niewątpliwie muzyka ma w sobie wielką siłę, czego dowodem okazał się niedzielny koncert z cyklu „Miastkowskie spotkania z muzyką”, na którym zgromadziło się kilkaset osób zaproszonych przez organizatorów imprezy: Wójta Gminy Miastków Kościelny oraz Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Miastkowie Kościelnym.

27 stycznia 2019r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym odbył się środowiskowy koncert pod nazwą „Muzyka siłę w sobie ma”. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była muzyka rozrywkowa, która wprowadziła odbiorców w przyjemny karnawałowy nastrój.

Koncert zaszczycili goście szczególni: przedstawiciele Senatu, Sejmu, władz wojewódzkich, powiatowych i lokalnych. Na zaproszenie do udziału w kolejnych „Miastkowskich spotkaniach z muzyką” odpowiedzieli także licznie zgromadzeni mieszkańcy Miastkowszczyzny.

Na scenie integrowały się wszystkie pokolenia – wystąpili: najmłodsi z Publicznego Przedszkola w Miastkowie Kościelnym, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Brzegach, młodzi artyści z Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgórzu, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Kownackiej w Zwoli, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego z oddziałami gimnazjalnymi w Miastkowie Kościelnym. Koncert uświetniła także Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Miastkowie Kościelnym oraz zespół wokalny Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów z Miastkowa Kościelnego.

W scenografii dominowały elementy związane z muzyką rozrywkową utrwaloną na płytach winylowych i kompaktowych. Na granatowym tle pięknie prezentowała się filigranowa skrzypaczka w artystycznej kreacji. Dekoracje wzbogaciły różnorodne efekty świetlne oraz prezentacje multimedialne towarzyszące utworom muzycznym.

Podczas tegorocznego koncertu publiczność żywo reagowała na piosenki znane różnym pokoleniom, a także podziwiała przepiękne tańce i zachwycające układy choreograficzne. Uznanie i podziw dla umiejętności muzycznych i tanecznych zaprezentowanych na scenie wyrazili zaproszeni goście, gratulując wykonawcom osiągnięć i wysokiego poziomu prezentacji artystycznych. Wójt Gminy Miastków Kościelny wręczył dyrektorom i przedstawicielom zespołów muzycznych i wokalnych okolicznościowe podziękowania za udział w tegorocznym koncercie.

Szczególnym wyróżnieniem dla corocznej imprezy kulturalnej organizowanej w Miastkowie Kościelnym okazała się nominacja w plebiscycie „TOP REGIONU 2018”. VII Miastkowskie Spotkania z Muzyką zdobyły III miejsce w Plebiscycie Regionalnego Portalu Informacyjnego podlasie24.pl i Katolickiego Radia Podlasie w kategorii „Wydarzenie kulturalne roku 2018 w regionie” .

Zgodnie z oczekiwaniami publiczności zgromadzonej na VIII „Miastkowskich spotkaniach z muzyką” organizatorzy zaprosili na kolejną edycję muzycznego spotkania pokoleń w roku 2020.