Spektakl profilaktyczny dla uczniów klas IV-VIII oraz klas III gimnazjum

Więcej w rozwinięciu.

W dniu 15.01.2019 r. aktorzy z Krakowa zaprezentowali spektakl pt."Żyj w trzeźwości człeku", skierowany dla uczniów klas IV-VIII oraz III gimnazjum. Sztuka, którą zaprezentowano uświadomiła naszym uczniom zagrożenia związane z piciem alkoholu oraz stosowaniem przemocy w szkole i w domu. Młodzież dowiedziała się, że prawdziwa odwaga nie polega na powielaniu patologicznych zachowań innych, ale na potrafieniu przeciwstawienia się grupie rówieśniczej oraz posiadaniu własnego, odmiennego zdania. W sztuce przedstawiono losy różnych bohaterów i pokazano do czego może dojść gdy ulegamy innym, którzy ciągną nas w dół i sprawiają, że toniemy w naszym „oceanie życia”. Warta podkreślenia była również bogata w profilaktykę oprawa muzyczna. Uczniowie oglądali spektakl z dużym zainteresowaniem. Muzyka, scenografia, kostiumy oraz ciekawy ruch sceniczny były dopełnieniem obrazu tego mądrego spotkania z teatrem.