Dzień Ziemi 2021

„Przywróć naszą Ziemię” – to hasło przewodnie tegorocznego Dnia Ziemi obchodzonego 22 kwietnia.

Światowy Dzień Ziemi ma uświadamiać ludziom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Jego nadrzędnym celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie i zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla naszej planety. Jest to także czas żeby pochylić się nad losem naszej planety. Każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi,  i powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan.

W czasie pandemii obowiązuje wiele obostrzeń, które wpłynęły również na ograniczenie obchodów Dnia Ziemi. Jednak ekolodzy przekonują, że i w tym czasie warto zastanowić się nad środowiskiem, a do globalnych zmian mogą przyczynić się drobne zmiany w naszych codziennych przyzwyczajeniach.

• W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie klasy IIb przygotowali piękne plakaty, które można obejrzeć w galerii zdjęć,
  • Również w zakładce świetlicy szklonej zmieszczone są karty prcy, kolorowanki, kodowanki, gry do wydrukowania okazji Dnia Ziemi.