"Książka - nierozdzielny towarzysz, przyjaciel bez interesu, domownik bez naprzykrzania". Ignacy Krasicki

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Choć to zwykły dzień, w tym roku przypadający w piątek, to jest to święto wszystkich czytelników i ludzi związanych z książką i pisaniem. To święto książki wywodzi się z Katalonii, a po raz pierwszy zorganizowano je w 1926 roku. Jest to ważna data w historii literatury światowej: data śmierci Cervantesa, urodzin i śmierci Szekspira.Zgodnie z tradycją katalońską tego dnia mężczyźni obdarowują swoje partnerki czerwoną różą, a one darują im książkę. W 1995 roku UNESCO ogłosiła 23 kwietnia Światowym Dniem Książki i Praw Autorskich.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami przygotowanymi z okazji święta książki. W linkach zamieszczonych poniżej znajdziecie informacje, filmy, ciekawostki, zadania związane z dzisiejszym świętem.

(1) 20 Najpiękniejszych Bibliotek Świata - YouTube

Światowy Dzień Książki 2021 by biblioteka1logniezno on Genially

23 kwietnia - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich (padlet.com)

Zachęcamy Wszystkich Czytelników naszej szkolnej biblioteki do celebrowania tego święta z książką w dłoni!