Międzynarodowy Dzień Piłki Nożnej

Z okazji Międzynarodowego Dnia Piłki Nożnej biblioteka szkolna zachęca do wypożyczania książek o piłkarzach, klubach piłkarskich itp.

Takie książki o tematyce piłkarskiej znajdują się obecnie w bibliotece.

Lewandowski - Wygrane marzenia

Wyjątkowa, autoryzowana przez Roberta Lewandowskiego biografia dla młodych fanów piłki nożnej. Fascynująca biografia najlepszego polskiego piłkarza, kapitana reprezentacji narodowej; sportowca, który był najlepszym strzelcem eliminacji do mistrzostw Europy w 2016 roku. Robert Lewandowski to chłopak, który na piłkarskim boisku wygrał własne marzenia. Dziś oglądają go miliony ludzi na całym świecie. Jest ikoną futbolu obok takich piłkarzy, jak Messi, Cristiano Ronaldo czy Neymar. Jednak zanim trafił do wielkiego Bayernu Monachium, zanim został kapitanem reprezentacji Polski, odniósł sukces i stał się sławny – zaczynał jak większość chłopców od gry w piłkę na szkolnym boisku i treningach po szkole. Dariusz Tuzimek w porywający sposób opisuje drogę Lewandowskiego do wygrania własnych marzeń. Książka czytana nie tylko przez chłopców, lecz także podczytywana przez rodziców. Mądra i ciekawa historia, która na dobrych przykładach, bez zbędnego moralizatorstwa uczy, jak walczyć o swoje marzenia. Wciąga bez reszty. W książce, oprócz pasjonującej historii, młodzi fani piłki znajdą zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Lewandowskich, unikatowe materiały z treningów oraz najlepsze ujęcia z boiska. Nie zabraknie szczegółowego opisu najważniejszych meczów w karierze Lewandowskiego, który w ubiegłym roku zajął 4 miejsce w plebiscycie o Złotą Piłkę.

Kluby piłkarskie wszech czasów

Przedstawiamy skróconą wersję dziejów i dokonań 60 słynnych europejskich klubów piłkarskich, będących wizytówką najwyższych klas rozgrywkowych krajów, z których się wywodzą. Zdecydowana większość opisanych zespołów ma na swoim koncie wymierne sukcesy międzynarodowe, stanowiące wycinek bogatej historii europejskiej piłki nożnej w wydaniu klubowym. Zapoznanie się z najważniejszymi faktami dotyczącymi czołowych drużyn piłkarskich Europy, mających nierzadko wielomilionowe rzesze wielbicieli pod każdą szerokością geograficzną, pozwoli spojrzeć na losy poszczególnych zespołów z szerokiej perspektywy.

Wszystko o... Cristiano Ronaldo i Real Madryt

"Z tą książką nie można się nudzić! Znajdziecie tu wszystko, co prawdziwy fan piłki nożnej kocha. Mnóstwo wiadomości o jednym z najlepszych piłkarzy świata i jego klubie, fantastyczne kolorowe zdjęcia obrazujące najciekawsze momenty kariery, dowcipy o piłkarzach, łamigłówki, krzyżówki i quizy. Wyzwaniem będzie test wiedzy o Cristiano Ronaldo, a dopełnieniem zabawy – arkusze naklejek z zawodnikami i herbami klubów piłkarskich."

Wszystko o... Leo Messi i FC Barcelona

Wyzwaniem będzie test wiedzy o Leo Messim, a dopełnieniem zabawy - arkusze naklejek z zawodnikami i herbami klubów piłkarskich.

Piłkarze wszech czasów

to książka dla wszystkich miłośników tego pięknego sportu. Zaprezentowano sylwetki wielu wybitnych piłkarzy, o których warto pamiętać. Któż bowiem nie słyszał o Pelem, Platinim, Ronaldo czy Messim. Grali w różnych klubowych barwach, ale łączy ich niezwykły talent do gry w piłkę. Ciekawe teksty uzupełniają fotografie i tabele, zawierające podstawowe informacje na temat dat życia i śmierci, przezwisk, miejsca urodzenia, wzrostu i wagi, pozycji, na jakiej grał piłkarz, numeru na koszulce oraz reprezentacji.

Kadra Narodowa. Sztuczki i triki piłkarzy

Ta książka spodoba się wszystkim młodym miłośnikom piłki nożnej, którzy grają dla przyjemności na szkolnych czy podwórkowych boiskach. Przyda się także tym, którzy próbują swoich sił w klubach zajmujących się szkoleniem piłkarskim na poziomie wyczynowym.

Naszym celem było pokazanie, że technika piłkarska to podstawowy element związany z uprawianiem tego sportu. Jest niezbędna, jeśli chcesz stać się piłkarzem wszechstronnym – to znaczy takim, który radzi sobie w najtrudniejszych sytuacjach na boisku.

Zagrania i ćwiczenia prezentują piłkarze reprezentacji Polski, którzy wywalczyli awans do Mistrzostw Świata w 2018 roku. Nasza kadra narodowa prowadzona przez trenera Adama Nawałkę wywalczyła brawurowo awans.

Książkę współtworzą profesjonaliści zajmujący się na co dzień piłką nożną, prowadzący jedną z największych Akademii Piłkarskich w Polsce. Mają do czynienia z takimi jak Ty młodymi zawodnikami, których największym marzeniem jest grać jak Lewandowski, Fabiański czy Błaszczykowski.

Mam przyjaciela piłkarza ekstraklasy

Z czego się składa ubiór piłkarza na boisku? Jak trenować siłę, wytrzymałość i sprawność? Jak trener omawia z drużyną taktykę? Co to jest rzut wolny? I czy główka rzeczywiście nic nie boli? O tym wszystkim opowiada Filip - najprawdziwszy piłkarz ekstraklasy.

Zachęcamy Was do wypożyczania książek.

Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie

Nauczyciele bibliotekarze.