Informacje dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego

od 1 września 2020 r. wznawia funkcjonowanie z uwzględnieniem wytycznych Ministerstwa Edukacji Narodowej, Kuratorium Oświaty, Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia oraz Gminy Miastków Kościelny.

Prosimy o szczegółowe zapoznanie się z zaleceniami.

1. 1 września 2020 r. o godzinie 8.15 dla osób chętnych odbędzie się msza św. w kościele parafialnym w Miastkowie Kościelnym.

2. Po zakończeniu mszy św. około godziny 9.30 uczniowie wchodzą do szkoły wyznaczonymi wejściami:

• kl. VIII, VIIA, VIIB, V oraz dzieci oddziału przedszkolnego A – wejście główne od strony klombu i po dezynfekcji rąk kierują się do wyznaczonych sal lekcyjnych na pierwszym piętrze:

kl. VIII – sala nr 1,

kl. VIIB – sala nr 2,

kl. V – sala nr 3,

kl. VIIA – sala nr 4,

oddział przedszkolny A – sala nr 5;

• kl. I, IIA, IIIA, IIIB oraz dzieci oddziału przedszkolnego B – wejście od strony parkingu przedszkola po schodach i po dezynfekcji rąk kierują się do wyznaczonych sal lekcyjnych na głównym korytarzu:

kl. I – sala nr 7,

kl. IIA – sala nr 6,

kl. IIIA – sala nr 8,

kl. IIIB – sala 10,

dzieci z oddziału przedszkolnego B – sala nr 9;

• kl. IIB, IV, VI – wejście drzwiami przy przedszkolu i po dezynfekcji rąk kierują się do wyznaczonych sal lekcyjnych:

kl. IIB  - sala nr 14 (sala lekcyjna przy hali sportowej),

kl. IV – sala nr 12 (podziemia),

kl. VI –sala nr 11 (podziemia).

3.  Spotkania uczniów z wychowawcami klas w wyznaczonych salach:

• inauguracja nowego roku szkolnego 2020/2021,

• omówienie zasad GIS, MZ oraz KO,

• wręczenie świadectw i nagród za rok szkolny 2019/2020,

• zapoznanie z planem lekcji,

• omówienie spraw bieżących.

4. Osoby z zewnątrz na terenie szkoły:

• ograniczone zostaje przebywanie w placówce osób z zewnątrz;

• do budynku szkoły mogą wchodzić tylko osoby bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych;

• w przypadku chęci uczestnictwa w spotkaniu z wychowawcami Rodziców uczniów oddziałów przedszkolnych A i B oraz klas I-III Rodzice zobowiązani są do stosowania środków ochronnych: osłona ust i nosa, rękawiczki jednorazowe oraz obowiązkowa  dezynfekcja rąk;

5. Do szkoły nie mogą wchodzić osoby, które są chore lub powinny przebywać na kwarantannie lub w izolacji.

6. 1 września 2020 r. w godzinach od 7.00 do 16.20 czynna jest świetlica szkolna. Uczniowie nie korzystają w tym dniu z możliwości spożywania posiłków przygotowanych przez Gminną Stołówkę w Miastkowie Kościelnym.

7. Dowóz uczniów w dniu 1 września 2020 r. na plac szkolny.

Godziny zbiórki na przystankach w poszczególnych miejscowościach zostaną  podane w dniu jutrzejszym (piątek)

do godz.16.00.

8. Odwóz uczniów po zakończonych spotkaniach z wychowawcami ok. godz. 10.45 z terenu szkoły.