Propozycje biblioteki szkolnej ;)

Propozycje Biblioteki Szkolnej

Drodzy Uczniowie.

Na czas zamknięcia szkół zachęcam Was do przeglądania stron internetowych, gdzie można znaleźć darmowe książki. Poniżej przedstawiam wybór bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych ebooków.

Propozycje Biblioteki Szkolnej

Drodzy Uczniowie.

WOLNY DOSTĘP, BIBLIOTEKI CYFROWE

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (na smartfony Android
i iPhone).

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki.

Polona.pl

Największa w Polsce biblioteka cyfrowa. Zawiera stare książki oraz inne zdigitalizowane zbiory skierowane również dla starszej grupy czytelników. Większość z nich należy do domeny publicznej, więc są darmowe.

Zachęcam do skorzystania .Wykorzystajcie czas również na czytanie.

Pozdrawiam – Barbara Serzysko