Ślubowanie klas pierwszych 2019 r.

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. Dotrzymując corocznej, październikowej tradycji, dzieci klas pierwszych zaprezentowały się w przygotowanym wcześniej programie artystycznym. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 24 października 2019 r. Pani Bogusława Zając, wychowawca klasy Ia, i pani Sylwia Tomalska - Szlązak, wychowawca klasy Ib, przygotowały swoich podopiecznych do tego ważnego dla nich dnia, zaś pani Sylwia Celej zadbała o muzyczną stronę uroczystości.

Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów, musiały się najpierw wykazać umiejętnościami śpiewu i recytacji. Wyszło im to, można powiedzieć, śpiewająco, więc  w nagrodę za swój trud otrzymały gromkie brawa od publiczności. Po ich ucichnięciu dzieci z powagą złożyły przysięgę na sztandar szkoły i zostały przyjęte w poczet uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Leona Wyczółkowskiego w Miastkowie Kościelnym. Ceremonii pasowania dokonał pan Dyrektor Daniel Król.

Po części oficjalnej pan Dyrektor pogratulował pierwszakom pierwszego zdanego egzaminu i wręczył im prezenty w postaci kredek i długopisów. Pan Sławomir Rusak, zastępca Wójta Gminy Miastków Kościelny również przyłączył się do gratulacji i obdarował upominkami bohaterów dzisiejszej uroczystości. Miłym gestem kończącym spotkanie w sali gimnastycznej było wręczenie kwiatów panu dyrektorowi oraz paniom wychowawczyniom. Po ceremonii wszystkich chętnych czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas pierwszych.

I tak właśnie rozpoczął się całkiem nowy rozdział w życiu naszych pierwszaków, pełen, miejmy nadzieję, samych przyjemnych niespodzianek.

Drodzy Pierwszoklasiści! Życzymy Wam wielu sukcesów w nauce i dużo powodów do radości!